„Kos Albert …” w szkolnej bibliotece.

• 2019-03-26 10:45:13

20 marca 2019 r. w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Kopiec – Sekietą - ornitologiem, przyrodnikiem z wykształcenia i malarką z zamiłowania, ilustratorką książek dla dzieci, pisarką.

„Kos Albert …” w szkolnej bibliotece.

Spotkanie połączone było z promocją najnowszej książki autorki „Kos Albert na tropach zwierząt”. To 38 wspaniale ilustrowanych przez panią Katarzynę wypraw kosa Alberta, podczas których ten ciekawski ptak rozmawia ze zwierzętami zamieszkującymi lasy, łąki, góry, rzeki i które chętnie zdradzają mu wiele sekretów ze swojego życia. Malowniczo przedstawiona trasa wędrówki i mnóstwo naturalistycznych rysunków znakomicie uatrakcyjniają poznawanie zwierząt. Sympatyczna i dociekliwa postać kosa Alberta spodoba się każdemu dziecku a rysunki zachwycą każdego, kto sięgnie po tę książkę.

Autorka zaprezentowała swoją książkę w niezwykły sposób – w formie teatrzyku kamishibai. Jest to technika opowiadania,czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz kartonową skrzynkę– na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Pani Katarzyna chętnie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci. Pasjonujące i barwne opowieści autorki o bohaterach książki, którymi są zwierzęta, sprawiły ze uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali i żywo reagowali. Już następnego dnia po wizycie gościa dzieci przychodziły do biblioteki wypożyczyć zaprezentowaną książkę.

Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje za atrakcyjne spotkanie autorce, uczestnikom oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece.

„Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 0  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 1  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 2  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 3  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 4  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 5  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 6  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 7  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 8  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 9  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 10  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 11  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 12  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 13  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 14  „Kos Albert …” w szkolnej bibliotece. zdjecie 15