Wycieczka do Doliny Jadwigi

• 2018-11-23 13:35:49
  • Szkoła podstawowa, Wycieczki

W sobotę 17.11.2018 r. p. Sabina Domaros zorganizowała wyjazd, dla dzieci uczących się języka kaszubskiego do gospodarstwa rolnego w małej miejscowości w gminie Sierakowice.

Podczas kilkugodzinnego pobytu uczniowie mieli okazję do obcowania ze zwierzętami w zagrodzie oraz do zdobywania wiedzy o produkcji roślinnej i funkcjonowaniu gospodarstwa we współczesnej wsi. Poza tym dzieci miały możliwość wysłuchania legend , a także pięknej kaszubskiej muzyki w wykonaniu zespołu ,,Bas”. Oprócz tego uczniowie mieli też dużo pracy ( zbierali ziemniaki, ugniatali ciasto na bułeczki, które następnie zostały upieczone, sznurowały buty, liczyły ziarna zbóż i wiele innych).

Wycieczka do Doliny Jadwigi

Atrakcją był również przejazd Agrobusem po okolicy. Dzieci spróbowały też kaszubskich specjałów min. ,,pulek” i kaszubskich,, plińców”. Na koniec zostały podane pyszne , smażone kiełbaski.

Pod wieczór, kiedy zachodziło już słońce , zadowoleni uczniowie wrócili do swoich domów.

Opiekunami były panie: A. Gacek, M. Kaczmarek i B.Nastały.