Dzień warzyw i owoców

• Autor: Grazyna
  • 2018-11-16 15:57:42
  • Przedszkole,

Dnia 11 października 2018 roku w Punkcie Przedszkolnym w Gniewinie odbył się dzień warzyw i owoców. Celem zajęć było pokazanie przedszkolakom, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie, jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych. W tym wyjątkowym dniu każde z dzieci przyniosło do przedszkola swój ulubiony owoc i ulubione warzywo.

Dzień warzyw i owoców

Punktem kulminacyjnym dnia była degustacja wszystkich owoców i niektórych warzyw, które można spożywać na surowo. Ponadto dzieci wzięły udział w tańcach z warzywami i owocami, tworzyły zbiory składające się z samych warzyw lub tylko z owoców oraz wykonały sałatkę owocową, szaszłyki oraz sok. Podczas wspólnych zabaw przekonaliśmy dzieci, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce i warzywa są bardzo smaczne. Był to dzień pełen wrażeń spędzony w miłej i ciepłej atmosferze a , uśmiech na twarzach dzieci świadczył, że ciekawie i wesoło spędziły czas.