Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski.

  • Autor: Dorota
  • 2018-11-14 09:23:34
  • Szkoła podstawowa,

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości to wyjątkowa data i wyjątkowy dzień. W piątek 9 listopada z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. 

O symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna: przedszkolaki, uczniowie młodsi, i ci starsi, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły przyłączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej”. Zebrani w jednym miejscu, wspólnie przeżywali podniosły moment odśpiewania 4 zwrotek Hymnu Narodowego. Na twarzach uczniów widoczne były duma, skupienie i świadomość zjednoczenia w tej niezwykłej chwili. Dużo wcześniej przygotowywali się do tej akcji, szczególnie Ci najmłodsi wraz z wychowawcami uczyli się na pamięć hymnu. Większość młodzieży sama wykonała kotyliony.

W ramach świętowania 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości klasy trzecie szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli: Jolanty Rudźko, Ewy Mehring, Marii Witkowskiej przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, śpiewem i ciekawą scenografią.

To nie było jedyne ważne wydarzenie w szkole związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wcześniej zorganizowano Grę terenową „Szlakiem Północnej Granicy”. Odbyły się także konkursy literackie i plastyczne. Młodzi Polacy uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla całego kraju dzień. Obchody Święta Niepodległości były dniem pełnym radości, a dzięki udziałowi w uroczystościach dzieci już od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.