Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji.

• 2018-10-16 14:48:17

16 października 2018 r., czyli “Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Celem akcji Fundacji WOŚP jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W szkole w Gniewinie w biciu rekordu wzięło udział 39 uczniów z klas 2b, 3a i przedszkola. Organizatorami w szkole byli p. Iwona Ciechanowska i Krzysztof Balczyński.

Program Edukacyjny  „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.