Zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Gniewinie

• Autor: Grazyna
  • 2018-10-08 23:19:14

W ramach realizacji podstawy programowej z chemii z działu "Woda i roztwory wodne" uczniowie klas ósmych dnia 2 października 2018 roku wzięli udział w wycieczce do Oczyszczalni ścieków w Gniewinie.

Zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Gniewinie

Dzięki uprzejmości pana Dariusza Rohde uczniowie szczegółowo poznali etapy rozdzielania zanieczyszczeń z wody. Największym wyzwaniem był pierwszy z nich, czyli oczyszczanie mechaniczne. Tylko kilka osób odważyło się wejść do pomieszczenia, w którym na żywo mogli poznać zapach kwasu siarkowodorowego. Pozostałe etapy, czyli oczyszczanie biologiczne i chemiczne, też zostały bardzo szczegółowo opisane. Mam nadzieję, że ten punkt z podstawy programowej zostanie dobrze przez naszych przyszłych absolwentów zapamiętany.

Grażyna Budnik

Zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Gniewinie zdjecie 0 Zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Gniewinie zdjecie 1 Zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Gniewinie zdjecie 2