Turniej warcabowy.

• 2018-06-28 18:26:40

„ II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie  - rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”.

Relacja z realizacji  projektu zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Wejherowie  w dniach 08-09 czerwca 2018 roku.

Po roku doskonalenia umiejętności  w sporcie warcabowym - 08 czerwca 2018 roku odbył się „II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie – rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”. Gościliśmy uczniów i opiekunów z kilku szkół z powiatu wejherowskiego, puckiego oraz tczewskiego, w których prowadzone są zajęcia warcabowe, tj. z ZPS w Tczewie, SOSW w Pelplinie, Zespołu Szkół w Starzynie, Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie, Szkoły Podstawowej w Żarnowcu i SZS w Gniewinie.

Turniej warcabowy.

Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i opiekunów. Do głównych celów imprezy należały: integracja wszystkich uczniów, rywalizacja sportowa, popularyzacja sportu warcabowego.

W turnieju  zawodnicy z kilku powiatów rywalizowali w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. Zawody prowadzone były przez profesjonalny zespół sędziowski, którego przewodniczącym był sędzia Krzysztof Fabich oraz sędzia pomocniczy Jan Świrbutowicz. Sędziowie-trenerzy właśnie dopiero co wrócili  z Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych – a ich uczniowie zdobyli złoty medal, rywalizując między 67 zawodnikami z 8 krajów europejskich.

W naszej szkole 08 czerwca  2018 roku uczniowie z kilku powiatów mieli możliwość  sprawdzić się w sporcie warcabowym o różnym stopniu zaawansowania.  Uczniowie z SZS w Gniewinie  w kategorii szkoły  gimnazjalne zajęli II miejsce (K.Sałahub, M.Okoń, M.Ciemny), natomiast w kategorii indywidualnej – szkoły podstawowe uczeń O.Nastały uzyskał  I miejsce. Najlepsi gracze otrzymali zwycięskie  puchary, wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe oraz medale okolicznościowe uczestnictwa w imprezie. Również wszyscy uczestnicy „ II Wiosennego Turnieju Warcabowego w Gniewinie- rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie” otrzymali pamiątkowe  koszulki z imprezy. Uczestnikom życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za grę fair-play, sportową rywalizację, atmosferę świetnej zabawy. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom – fundującym organizację turnieju, nagród i wszystkich atrakcji.

Naszymi partnerami sponsorami w tym roku byli: „Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Pomorskie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, PGE Energia Odnawialna  S.A., Robyg Art. Of Building,  Wakat DK. Dzięki naszym sponsorom – żaden uczestnik nie wyjechał do domu bez nagrody – choćby za uczestnictwo.

Mamy nadzieję, że tegoroczny „ II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie”  stanie się zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębienia tajników gry w warcaby.  Sport ten sprzyja niewątpliwie wszechstronnemu rozwojowi, uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. Turniejowe warcabowe zmagania -  to nie tylko  rywalizacja  i chęć zdobycia miejsca na podium, ale przede wszystkim wspaniała  okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. Umiejętność gry w warcaby ma wpływ na osiągnięcia edukacyjne i rozwój ogólny dzieci. Rozwija inteligencję, a w szczególności myślenie logiczno-matematyczne i przestrzenne.

Późnym popołudniem uczniowie – uczestnicy turnieju wraz z opiekunami udali się  pod wieżę widokową, gdzie było zorganizowane wspólne ognisko integracyjne wraz z zabawami i konkurencjami sportowymi. Następnego dnia 09 czerwca w ramach projektu „II Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie rekreacyjnie i sportowo czas radośnie płynie”. – uczniowie i ich opiekunowie (60 uczestników) brało udział w integracyjno-poznawczej  wycieczce do Łeby.  Atrakcjami wycieczki był m.in. rejs statkiem po jeziorze Łebsko, zwiedzanie Wyrzutni Rakiet z przewodnikiem. Uczniowie mieli wtedy okazję realizować potrzebę poznawania wielozmysłowego świata,  współpracy i współzawodnictwa. Nawiązały się nowe przyjaźnie między rodzinami, zawodnikami,  a uczniowie doskonalili sprawność fizyczną i  mieli okazję podziwiać  piękno nadmorskich krajobrazów, w szczególności natury Słowińskiego Parku Narodowego.

Projekt stanowił zachętę do dalszych treningów, rekreacji  i  turystyki, poznawania walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych nadmorskich rejonów Polski.

Wszystkim zawodnikom i opiekunom gratulujemy i dziękujemy za obecność. Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc wszystkim  wspomagającym  tegoroczną  organizację „ II Wiosennego Turnieju Warcabowego  w Gniewinie” - a w szczególności Paniom: J. Kłusak, G. Niedbała,, A. Maciejewskiej, M. Majer, M. Wirskiej, O. Calik.

Przewodnicząca „Gniewilandia” przy SZS w Gniewinie Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Pomorskie Ewa Miezianko-Pieper

Turniej warcabowy. zdjecie 0 Turniej warcabowy. zdjecie 1 Turniej warcabowy. zdjecie 2 Turniej warcabowy. zdjecie 3 Turniej warcabowy. zdjecie 4 Turniej warcabowy. zdjecie 5 Turniej warcabowy. zdjecie 6 Turniej warcabowy. zdjecie 7 Turniej warcabowy. zdjecie 8 Turniej warcabowy. zdjecie 9 Turniej warcabowy. zdjecie 10 Turniej warcabowy. zdjecie 11 Turniej warcabowy. zdjecie 12 Turniej warcabowy. zdjecie 13 Turniej warcabowy. zdjecie 14 Turniej warcabowy. zdjecie 15 Turniej warcabowy. zdjecie 16 Turniej warcabowy. zdjecie 17 Turniej warcabowy. zdjecie 18 Turniej warcabowy. zdjecie 19 Turniej warcabowy. zdjecie 20 Turniej warcabowy. zdjecie 21 Turniej warcabowy. zdjecie 22 Turniej warcabowy. zdjecie 23 Turniej warcabowy. zdjecie 24