Przedszkolaki poznawały życie pszczół.

• 2018-06-18 14:11:20
  • Przedszkole, Aktualności

13 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią Monikę, pszczelarkę, która posiada własna pasiekę. Pani Monika mówiła dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadała również o życiu i zwyczajach pszczół, o tym, jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę.

Przedszkolaki poznawały życie pszczół.

Dzieci dowiedziały się  jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Nasz gość pokazał dzieciom mały ul i plastry miodu. Przedszkolaki obserwowały również rój pszczół i odszukiwały królową. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacją miodu, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały. Spotkanie umożliwiło wszystkim bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Podczas spotkania młodzi wychowankowie zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodu.

Przedszkolaki poznawały życie pszczół. zdjecie 0 Przedszkolaki poznawały życie pszczół. zdjecie 1 Przedszkolaki poznawały życie pszczół. zdjecie 2 Przedszkolaki poznawały życie pszczół. zdjecie 3