Dzień Rodziny w przedszkolu.

  • Autor: Dorota
  • 2018-06-18 13:57:52
  • Przedszkole, Uroczystości

W dniu 05.06. na terenie Trzech Koron w Gniewinie odbył się Piknik Rodzinny  z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i  Dnia Ojca. Uczestniczyły w nim całe rodziny podopiecznych z Przedszkola. Na początek dzieci zaprezentowały swoim rodzicom piosenki, w których dziękowały rodzicom oraz wyrażały, jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata. 

 Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Rodziny uczestniczyły w przeróżnych konkursach, przygotowanych przez nauczycielki przedszkola m.in. takie jak: znikające hula-hop, quiz wiedzy o przedszkolu, taniec w kole. Każdy z zawodników został nagrodzony miłym upominkiem. Wszyscy uczestnicy  mieli okazję wykazania się pomysłowością i zręcznością.

Po wyczerpujących swawolach należało coś zjeść. I tu Rodzice stanęli na wysokości zadania. Przygotowano mnóstwo smakołyków: przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, ciasteczka, owoce, paluszki, napoje zimne i gorące itp.  Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka  z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego.

Dzieci przy dźwiękach muzyki z radością korzystały jeszcze z wielu atrakcji m.in. warsztatów mydlarskich, lodziarskich oraz zamykania w bańce. Dziękujemy, za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej placówce podczas organizacji Pikniku Rodzinnego: Rodzicom, Radzie Rodziców a w szczególności Pani Marioli Kwaśniewskiej za udostępnienie tak przepięknego obiektu.