Moda na zdrowie

  • Autor: Grazyna
  • 2018-06-12 23:40:47
  • Szkoła podstawowa,

           Dnia 05 czerwca 2018r  w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się prezentacja projektu ,,Moda na zdrowie”, którego misją było przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego  spożywania posiłków.   W programie brali udział uczniowie klasy 2b gimnazjum i 6b szkoły podstawowej pod opieką Aleksandry Kalkowskiej, Aleksandry GacekBeaty Nastały.

 

 

 

Uczniowie klasy 2b gimnazjum sami przygotowali potrawy w szkole, natomiast uczniowie 6b , wraz z rodzicami , wykonali potrawy w domu. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na najlepszą potrawę , które następnie zostały nagrodzone i wyróżnione. Uczniowie przygotowali stoły z potrawami, a grono pedagogiczne i rodzice  przystąpili do degustacji   i wybierali najsmaczniejsze i najzdrowsze.
Podczas spotkania  pokazano filmik na temat 10 zasad prawidłowego odżywiania, oraz prezentacja  uświadamiająca negatywny wpływ coca- coli, chipsów, napojów izotonicznych, hamburgerów, hot-dogów oraz słodyczy  na stan naszego zdrowia.

Goście i uczniowie otrzymali ulotki na temat zasad zdrowego odżywiania, przygotowane zostały przekąski w formie owoców i warzyw zastępujące chipsy, paluszki i ciastka.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkich rodzicom za pomoc w przygotowaniu potraw, za ich zaangażowanie oraz pracę włożoną w wykonanie posiłków.