Wycieczka do Warszawy

• 2018-05-11 13:33:33
  • Gimnazjum, Wycieczki

W dniach od 26 do 28 kwietnia 2018r. uczniowie z klas 5b, 5c, 7a i II a gim. Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie gościli w stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się kolumna Zygmunta III Wazy i Zamek Królewski. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Zwiedziliśmy starą część miasta, Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela gdzie w kryptach pochowany jest patron szkoły podstawowej- Gabriel Narutowicz, pomnik Warszawskiej Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Belweder, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i gmachem Zachęty. Odwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski oraz Łazienki Królewskie.

Wycieczka do Warszawy

W Centrum Nauki Kopernik wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję dokonywać wielu doświadczeń naukowych, poznać mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, różnych urządzeń, i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy, poznaliśmy historię II wojny światowej z perspektywy mieszkańców ówczesnej Warszawy uczestnicząc w zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego, podziwialiśmy odbudowaną po wojnie stolicę z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Nie obyło się bez zakupów! Odwiedziliśmy Centrum Handlowe ,,Złote Tarasy”, warszawskie lodziarnie i restauracje Mc Donald’s. W wycieczce uczestniczyło 40 uczniów, opiekę sprawowali nauczyciele: p.Ewa Jankowska, p. Maria Witkowska, p.Alicja Maciejewska, p.Łukasz Krefta, p.Krzysztof Balczyński. Dziękujemy również pilotowi wycieczki p. Jakubowi Szumilas, który reprezentował firmę Escapade Travel z Wejherowa.