"Dzień bezpieczeństwa w Gniewinie"

  • Autor: Grazyna
  • 2018-04-30 21:30:24
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

23.04 br. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się już VI edycja programu ,,Żyj bezpiecznie’’. Organizatorem zajęć była Aleksandra Pokorska. Do przygotowań włączyli się również nauczyciele Pan Łukasz Krefta i Krzysztof Balczyński oraz uczniowie z gimnazjum: Julia Pendowska, Maciej Konstanski, Mateusz Kuptz i Jakub Staszewski.

 

 

 

Przez trzy godziny trwały pokazy i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży prowadzone m.in przez Funkcjonariuszy Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Wejherowie, którzy przygotowali prelekcje o konsekwencjach nieprzestrzegania prawa, ale też opowiedzieli o swojej pracy.

Ciekawy pokaz pracy z psem przewodnikiem połączony z prelekcją przygotowali Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Komisariatu Policji w Gniewinie. Bardzo interesujący był pokaz  pierwszej pomocy przygotowany przez nauczyciela SZS Pana Krzysztofa Balczyńskiego. Nie mogło zabraknąć również strażaków. Tym razem przyjechali ochotnicy z OSP Gniewino i funkcjonariusz PSP kpt. Zbigniew Dorawa z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego  w Wejherowie z klasy z edukacją pożarniczą. Kpt. Z. Dorawa opowiedział o profilu klasy i możliwościach, jakie czekają osoby kończące tę szkołę. W drugiej części strażacy przygotowali wraz z ratownikiem pozorowany wypadek drogowy.

Pragnę podziękować wszystkim zaproszonym gościom.  Mam nadzieję, że zajęcia tego typu przyczynią  się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, a młodzież gimnazjalna zainteresuje się kontynuacją nauki w klasie z edukacją pożarniczą.

                                                                                                                                                                                                                              Aleksandra Pokorska