Szkoła w Gniewinie z brązowym medalem

• 2018-04-26 10:44:16

Dnia 10 kwietnia 2018r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym w drużynowych biegach przełajowych.

Na stadionie MOSiR Rumia rywalizowało w sumie około 400 zawodników i zawodniczek.

Spośród startujących  z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie  Paweł Głodowski ukończył bieg  zdobywając brązowy medal i uzyskał kwalifikację do udziału w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbyły się w Gdyni 16 kwietnia 2018r.

Na mistrzostwach powiatu wejherowskiego w drużynowych biegach przełajowych szkoła z Gniewina wystawiła 3 drużyny: dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej oraz grupę chłopców reprezentujących gimnazjum.

Szkoła w Gniewinie z brązowym medalem

Szkołę Podstawową w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice w składzie:

(Kankowska Nikola, Mach Judyta, Oleszek Zuzanna, Hirsz Agata, Synowiecka Julia, Misielak Weronika, Behrendt Julia, Niedbała Anna, Nowak Nikola, Paszka Martyna, Plichta Oliwia, Romik Julia).

Szkołę Podstawową w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie w składzie:

(Behrendt Patryk, Jucha Maksym, Krauze Mikołaj, Mach Fabian, Maszota Jakub, Skrzypczyński Oliwier, Soldatke Oliwier, Toczek Maciej, Fjał Norbert, Pal Alan).

Gimnazjum reprezentowali uczniowie w składzie:

(Blizna Robert, Fusowski Paweł, Głodowski Paweł, Jurkowski Kuba, Wierciński Jakub)

Drużyny z Gniewina zajęły następujące miejsca:

–        4 miejsce dla dziewiąta ze Szkoły Podstawowej;

–        5 miejsce dla chłopców Szkoły Podstawowej;

–        3 miejsce dla zespołu z Gimnazjum.

Opiekunami uczniów startujących podczas tych zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego  Krzysztof Balczyński i Kajetan Taube.

Gratulacje składamy wszystkim zawodnikom i rodzicom, a także nauczycielom i wszystkim

osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu.