ŚWIATOWY DZIEŃ WODY – "ŹRÓDEŁKO W SZKOLE"

  • Autor: Anna
  • 2018-04-03 15:53:52
  • Szkoła podstawowa, Apele

Dnia 22 marca 2018 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie, obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, wraz z promocją źródełka w szkole. Celem obchodów tego dnia było uświadomienie, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Uczennice z klasy 5b przedstawiły anatomię człowieka, zalety źródełka oraz obieg wody w przyrodzie. Pani Barbara Bach przygotowała analizę wody ,którą pijemy, natomiast pani Grażyna Budnik zaprezentowała doświadczenia związane z wodą jako rozpuszczalnikiem.

 

 

Na promocję źródełka w szkole zostali zaproszeni goście: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pan Dariusz Rohde -z-ca Dyrektora Przedsiębiorstwa Komunalnego, a także rodzice uczniów z kl. 5b, którzy wraz z panią Aleksandrą Kalkowską i panią Beatą Nastały zaangażowali się w projekt.

Podsumowując:

Uczniowie spędzający siedem godzin dziennie w szkole powinni w tym czasie wypić trzy szklanki płynu. Gdy dziecko za mało pije, następuje odwodnienie organizmu, w efekcie czego, dziecko jest osłabione, zmęczone, oraz ma obniżoną koncentrację i sprawność fizyczną. Mówiąc o korzyściach picia wody przez dzieci, zwracamy uwagę na napoje słodzone, jako jedną z przyczyn nadwagi i otyłości oraz próchnicy u dzieci. Jedna półlitrowa butelka napoju zawiera przeciętnie 50 g cukru, co oznacza , że wypijanie codziennie jednej takiej butelki napoju, to rocznie 18,2 kg "wypitego" cukru.