I Powiatowy Konkurs "Czy znam życie i dokonania prezydentów II Rzeczypospolitej"

• Autor: Grazyna
  • 2018-04-02 17:56:21
  • Gimnazjum,

W 2018r. szkoła podstawowa w Gniewinie obchodzi jubileusz 20 – lecia nadania imienia Gabriela Narutowicza. Z tej okazji zorganizowany został powiatowy konkurs historyczny, którego tematem było życie i dokonania trzech prezydentów II Rzeczypospolitej. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego.

I Powiatowy Konkurs

Do rywalizacji stanęło pięć szkół: Łęczyce, Rumia, Żarnowiec, Kostkowo i Gniewino. Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. Część finałowa odbyła się w sali kinowej CKTSiB w Gniewinie. Zmagania przeprowadzono  w formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu" Po bardzo wyrównanej walce udało się wyłonić zwyciężczynię. Została nią Zuzanna Reck    z klasy IIIga w Gniewinie. Drugie miejsce przypadło Julii Pendowskiej, również z klasy IIIga. Trzeci był Jacek Bruhn z Łęczyc. Wyróżnienia otrzymali: Sandra Grabska ze szkoły w Żarnowcu i Szymon Topa z Rumi.

I Powiatowy Konkurs I Powiatowy Konkurs I Powiatowy Konkurs I Powiatowy Konkurs I Powiatowy Konkurs