Pokazy chemiczno- fizyczne

• Autor: Grazyna
  • 2018-02-27 20:32:37

W piątek 23 lutego 2018 roku w Sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystki i Bibliotece odbyły się pokazy chemiczno- fizyczne, które poprowadził Jacek Słowakiewicz - przedstawiciel  PGNiG, kierownik Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego w Żarnowcu.

Pokazy chemiczno- fizyczne

Uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą powstania złóż ropy naftowej, gazu ziemnego i gazu łupkowego oraz aktywnie brali udział w pokazach. Poprzez doświadczenia sprawdzali gęstość ropy naftowej oraz jej palność, samodzielnie sprawdzali palność metanu, porównywali właściwości nośników surowców ropopochodnych do wydobywania konwencjonalnego i niekonwencjonalnego.

Uczniowie wraz z nauczycielami składają serdeczne podziękowania prowadzącemu za profesjonalny wykład oraz pouczające i efektowne doświadczenia.

Pokazy chemiczno- fizyczne zdjecie 0 Pokazy chemiczno- fizyczne zdjecie 1 Pokazy chemiczno- fizyczne zdjecie 2 Pokazy chemiczno- fizyczne zdjecie 3 Pokazy chemiczno- fizyczne zdjecie 4