Grupa Teatralna „AMATOR” trzecia w Lidzbarku!

  • Autor: Anna
  • 2017-12-13 13:41:30
  • Gimnazjum, Konkursy

W niedzielę, 19 listopada 2017 roku o godzinie 11.00, w Sali Widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Sądowej 23 rozpoczął się III Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich “Lidzbarskie Spotkania z Teatrem”.

Podczas jednodniowego przeglądu, formacje teatralne prezentowały się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Można było oglądać grupy m. in. z Nidzicy, Lidzbarka, Łap, Sokołowa Podlaskiego i Dywit.

W kategorii teatrów młodzieżowych, zespół „Amator” zajął III miejsce ze spektaklem „Januszek idzie na dyskotekę”. Otrzymał dyplom i nagrodę: kuchenkę mikrofalową.

 

 

Zaprezentowane spektakle odznaczały się różnorodną tematyką i poetyką – od monodramu, przez seanse literackie, po skecze kabaretowe. Wyróżniającą się cechą wielu przedstawień była żywotna obecność w ich warstwie treściowej, tekstów polskiej literatury romantycznej -w najpełniejszym artystycznie wyrazie doszła ona do głosu w spektaklu "Z pieśni wzięte" teatru "Kaprys" z Łap, nagrodzonym pierwszym miejscem w kategorii teatrów młodzieżowych.