Wyróżnienie dla „Amatora”!

  • Autor: Anna
  • 2017-12-13 13:35:50
  • Gimnazjum, Konkursy

W dniach 16-18 listopada 2017 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbył się XII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, gdzie spotkali się młodzi entuzjaści teatru z całej Polski.

"Mamy bardzo dużo zgłoszeń. Są to zespoły z Poznania, Białej Podlaskiej, Szczecina. Oprócz tego, są zespoły, które występują zawsze czyli Chojnice, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Bolszewo, Gniewino." - powiedziała Edyta Łysakowska – Sobiszewska, organizatorka.

 

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Przeglądu był utwór Kabaretu Starszych Panów, "Rodzina, ach Rodzina". Uczestnicy przygotowali spektakle, które pozwoliły opowiedzieć o rodzinie, w jakiej przyszło im żyć, o sposobie jej postrzegania, o roli, jaką gra w tym współczesnym teatrze świata. Można było sięgnąć po teksty prześmiewcze, dramatyczne, fantastyczne znanych lub nieznanych autorów lub pokusić się o napisanie własnego, oryginalnego scenariusza.

Honorowy patronat nad XII Przeglądem Małych Form Teatralnych objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius oraz Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Do udziału w konkursie zakwalifikowało się 20 grup teatralnych i monogramistów z całej Polski.

Grupa „Amator” za przedstawienie „Januszek idzie na dyskotekę” otrzymała Wyróżnienie i nagrodę w wysokości dwustu złotych.