„Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”

• 2017-12-08 15:23:40
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

To jeden z cytatów, który znalazł się na niezwykłej choince zbudowanej z książek, która stanęła w szkolnej bibliotece. Przygotowania trwały dwa tygodnie. W zielony papier z 60 cytatami o książce i  czytaniu obłożono prawie 300 książek. Choinka powstała dzięki zaangażowaniu uczniów  – pomocników bibliotekarza: Weroniki Wierzbickiej, Nikoli Wyszeckiej, Moniki Szur, Magdy Szur, Julii Jaroszek oraz najmłodszych: Sabiny Nadolskiej i Kacpra Kotowicza.

„Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”

Sama budowa choinki zajęła kilka godzin. Książkowe drzewko oddaje klimat biblioteki, dzięki niej zapanował niezwykły nastrój. Zapraszamy uczniów do jego obejrzenia a przy okazji do „wypożyczenia” sobie prezentu na Święta. Liczymy, że to niecodzienna konstrukcja stanie się zachętą do lektury dobrych książek i wzrostu czytelnictwa w naszej szkole.