„Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”

• 2017-12-08 15:23:40
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

To jeden z cytatów, który znalazł się na niezwykłej choince zbudowanej z książek, która stanęła w szkolnej bibliotece. Przygotowania trwały dwa tygodnie. W zielony papier z 60 cytatami o książce i  czytaniu obłożono prawie 300 książek. Choinka powstała dzięki zaangażowaniu uczniów  – pomocników bibliotekarza: Weroniki Wierzbickiej, Nikoli Wyszeckiej, Moniki Szur, Magdy Szur, Julii Jaroszek oraz najmłodszych: Sabiny Nadolskiej i Kacpra Kotowicza.

Sama budowa choinki zajęła kilka godzin. Książkowe drzewko oddaje klimat biblioteki, dzięki niej zapanował niezwykły nastrój. Zapraszamy uczniów do jego obejrzenia a przy okazji do „wypożyczenia” sobie prezentu na Święta. Liczymy, że to niecodzienna konstrukcja stanie się zachętą do lektury dobrych książek i wzrostu czytelnictwa w naszej szkole.