99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

• 2017-11-15 11:08:32
  • Szkoła podstawowa, Uroczystości

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2017r., odbył się w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie uroczysty apel, przypominający tę rocznicę.

99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Uczniowie z klasy 4c szkoły podstawowej (Nikola Kankowska, Oliwia Strycharczyk, Maja Okoń, Wiktoria Krefta, Marika Maksymiuk, Martyna Płotek) oraz III b gimnazjum (Wiktoria Patelczyk, Karolina Skrzypczak, Mikołaj Oleszek, Ewelina Socha, Rafał Ruszkiewicz, Julia Ruszkiewicz, Zuzanna Niedbała, Maja Wilandt, Norbert Białk, Weronika Grzybowska, Paulina Milewska, Paweł Niewola, Dorota Wróblewska, Adrian Maksymiuk) przygotowali pod kierunkiem p. Ewy Jankowskiej, p. Łuksza Krefty i p. Krzysztofa Balczyńskiego montaż słowno- muzyczny nawiązujący do ważnych wydarzeń z historii Polski, trudnej drogi Polski do odzyskania niepodległości, do wybitnej roli marszałka Józefa Piłsudskiego, do przelanej krwi przez polskich żołnierzy, do honoru , męstwa i walki. Oprawę muzyczną zapewnił młody, zdolny uczeń z klasy 6a- Mikołaj Rohde. Częścią wystroju patriotycznego zajął się p. Kajetan Taube.