Wycieczka do Piaśnicy i Wejherowa

• 2017-11-15 07:31:52
  • Szkoła podstawowa, Wycieczki

26 października 2017r. klasy 3b i 3c pod opieką  pani Joli Rudźko i pani Lucyny Trockiej oraz pana Wojciecha Rudźko pojechały do Piaśnicy i Wejherowa. W Piaśnicy przewodnikiem była pani Joanna Lewicka, która ciekawie opowiadała dzieciom historię bł. Alicji Kotowskiej i wielu innych, którzy zginęli w Lasach Piaśnickich.

Uczniowie zapalili znicze w Kaplicy Leśnej oraz przy grobach. Następnie w kościele pw. Chrystusa Króla w Wejherowie dzieci mogły zwiedzić Kaplicę Męczenników Piaśnicy i porozmawiać z kustoszem Sanktuarium ks. Prałatem Danielem Nowakiem. Po wpisaniu się do księgi pamiątkowej uczniowie otrzymali drobne upominki i pamiątki związane z Piaśnicą. To była piękna lekcja historii i patriotyzmu.