Pani Wioletta Majer-Szreder finalistką tytułu Nauczyciel Pomorza 2017

  • Autor: Anna
  • 2017-11-03 12:36:39
  • Gimnazjum, Konkursy

Pani wicedyrektor naszego zespołu dr Wioletta Majer-Szreder, nauczycielka języka polskiego oraz zajęć artystycznych została finalistką tytułu Nauczyciel Pomorza 2017.

Konkurs „Nauczyciel Pomorza" jest organizowany przez marszałka województwa pomorskiego z myślą o najwybitniejszych pedagogach. Tych, którzy wyróżniają się podejściem do uczniów, wspierają i pomagają rozwijać ich talenty, przygotowują swoich wychowanków do aktywnej działalności społecznej, razem z uczniami angażują się w działalność na rzecz potrzebujących.

 

 

To już druga edycja tego plebiscytu. Na konkurs wpłynęło 37 wniosków. Spośród zgłoszonych nauczycieli Komisja Konkursowa zarekomendowała dziesięciu kandydatów do tytułu. Nominowani musieli sprostać wysokim kryteriom stawianym w konkursie. Wyróżniać się w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej. Wniosek o nadanie tytułu mogli składać dyrektorzy przedszkoli, szkół lub placówek oświatowych, rady szkoły lub placówki, rady rodziców, samorządy uczniowskie i organizacje pozarządowe.

Wręczenie Nagród Marszałka Województwa Pomorskiego Nauczyciel Pomorza 2017 odbyło się w piątek 27 października po wystąpieniach i dyskusji na Forum Pomorskiej Edukacji. Tytułem Nauczyciel Pomorza 2017 została uhonorowana Maria Gajewska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku.