Wyjazd do teatru

  • Autor: Anna
  • 2017-10-27 08:26:28
  • Gimnazjum, Wycieczki

Gimnazjaliści z Gniewina w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni na sztuce Julisza Słowackiego pt. „Balladyna”

Wątki baśniowe, czary, legendy, walka o koronę. W zapomnianym miasteczku żyją dwie siostry z matką. Życie toczy się leniwie, choć nie jest to zwykłe miasteczko. Pełno tu duchów, czarów i niepokojących zdarzeń. Między siostrami zaczyna się rywalizacja o serce Kirkora, a ta uruchomi lawinę niepowstrzymanych zdarzeń… Władzę przejmie Balladyna, którą zawładnie żądza korony, ta z kolei popchnie ją do okrutnych czynów. Wielu straci życie, niektórzy władzę, inni godność…

 

 

Parę dni temu ,20 października 2017 r., młodzież klas 3 i 2 gimnazjum oraz 7 sp.udały się do Teatru Miejskiego w Gdyni. Wyjazd zorganizowały Pani Aleksandra Gacek oraz Metz – Szymikowska , a dzięki uprzejmości dyrektora szkoły, Pana Jacka Bagneckiego, który opłacił transport uczniów do teatru, uczestnicy wycieczki musieli ponieść jedynie koszty biletu.

Korytarze budynku pomalowane na czarno, wprowadziły uczniów w szczególną atmosferę. Po zajęciu miejsc, czekaliśmy zniecierpliwieni na rozpoczęcie przedstawienia. Wielu uczniów było sceptycznie nastawionych do teatru, przedkładając kino nad jego deski. Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, odczuliśmy wszyscy prawdziwą magię teatru. Zobaczyliśmy nietypowo ubranych aktorów, a scenografia oddawała klimat przedstawienia, pełna tajemniczości i niezwykłości. Uwagę przykuwały współczesne stroje aktorów oraz odniesienia do życia współczesnego, szczególnie gdy na scenę wjechało auto, na twarzach wszystkich pojawił się uśmiech. Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna, która dodatkowo podnosiła walory tej niezwykłej sztuki. A gra aktorów dodatkowo zachwycała swym kunsztem. Wszyscy zachwyceni współczesną wersją tej niezwykłej sztuki wrócili zachwyceni i pełni wrażeń do domu.