Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie

• 2017-07-21 08:48:29

W dniach 19 - 21 maja 2017r. zorganizowano Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie.

Organizacja tego turnieju miała na celu integrację młodzieży opartą na idei tolerancji oraz racjonalnego zagospodarowania czasu wolnego przez młodzież powiatu wejherowskiego i tczewskiego. Warcaby, to sport umysłowy, rownie ważny jak inne dyscypliny. I chociaż powstały przed trzema tysiącami lat i w swej historii przeszły wiele przeobrażeń, to nadal jest popularną grą towarzyską. Celem zawodów była integracja uczniów z rożnych stron naszego województwa oraz zacieśnienie współpracy między szkołami. Rozgrywki odbyły się na szczeblu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkoły klasyfikowano w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. Turniej obejmowal 11 rund (według przepisów kodeksu PZW) a poszczególne pojedynki kojarzone były na podstawie bieżących zdobyczy punktowych, w wyniku których wyłoniono zwyciężców. Za pierwsze trzy miejsca szkoła w Gniewinie ufundowała puchary, medale oraz liczne nagrody rzeczowe (ufundowane przez naszych drogich, nieocenionych licznych sponsorów) .

Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie

Do SZS w Gniewinie przyjechali uczniowie z następujuących szkół: ZS w Starzynie, ZPS w Tczewie, OSW w Pelplinie, SP w Wierzchucinie, SP w Żarnowcu, SP w Luzinie, SP w Gościcinie, OSW w Wejherowie.

Nasi uczniowie w kategorii - szkoły gimnazjalne zajęli 3 miejsce ( skład drużyny ; Aleksandra Podolak, Daria Gnaś, Karol Nowak), natomiast w kategorii szkoły podstawowe - zajęliśmy 6 miejsce ( skład drużyny : Grzegorz Czarnecki, Szymon Nowak, Igor Nastały).

Pozostałe czołowe miejsca I,II,III w kategorii drużynowej i indywidualnej zdobyli uczniowie z Tczewa, Pelplina i Wejherowa – serdecznie gratulujemy !

W kolejnych dwóch dniach SZS w Gniewinie zorganizował wiele atrakcyjnych gier i zabaw dla grup integracyjnych z Gniewinia, Tczewa i Pelplina.. Uczniowie grali wspólnie w piłkę nożną na boiskach, gdzie w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku przebywali i trenowali piłkarze Hiszpanii. Młodzież bawiła się na dobrze wyposażonych placach zabaw, grali w kręgle, uczestniczyli jako widzowie w przedstawieniach teatralnych " Wieżowisko". Wieczorem wspólnie – uczniowie, nauczyciele i rodzice piekli kiełbaski na zorganizowanym ognisku, bawiliśmy się na dyskotece, pływaliśmy statkiem po Jeziorze Żarnowieckim, podziwiając piękno tutejszych terenów. Całą panoramę oglądaliśmy z wysokiej wieży widokowej, z której rozpościerał się wspaniały widok na okolicę. Młodzież z kilku szkół zwiedziła Skansen Kaszubski w Nadolu, gdzie uczestniczyła w warsztatach tkackich, pieczeniu swojskiego chleba w regionalnym piecu.

Przewodnicząca Klubu "Gniewilandia" OS Polska przy SZS w Gniewinie Ewa Miezianko-Pieper

Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie zdjecie 0 Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie zdjecie 1 Wiosenny Turniej Warcabowy w Gniewinie zdjecie 2