Wizyta przedszkolaków w gospodarstwie rolnym

• 2017-06-20 12:31:38
  • Przedszkole,

25 maja 2017r. dzieci z naszego przedszkola, udały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Lewandowskich w Gniewinie.

Wizyta przedszkolaków w gospodarstwie rolnym

Pan Mateusz oprowadził i opowiedział przedszkolakom o swojej pracy w gospodarstwie. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli, jak również widziały hodowlane zwierzęta – krowy, cielaki, świnie, prosiaki. W gospodarstwie Państwa Lewandowskich nie zabrakło także kur, kotów i psów. Przedszkolaki przekonały się, że zobaczenie zwierząt z bliska, dotknięcie ich czy pogłaskanie, jest znacznie ciekawsze niż oglądanie ich na obrazku. Dużą atrakcją, szczególnie dla chłopców była możliwość posiedzenia w traktorze oraz przyjrzenie się z bliska maszynom rolniczym.

Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Państwu Lewandowskim za oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.