Spotkania z Wolontariuszami Europejskimi

  • Autor: Anna
  • 2017-06-20 10:52:44
  • Gimnazjum, Aktualności


We wtorek, 13 czerwca, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach i mini wykładzie przeprowadzonym przez Wolontariuszy Europejskich. W tym celu odwiedzili dwie filie Biblioteki Miejskiej w Gdyni. Spotkanie z wolontariuszami w miejscach ich pracy było zakończeniem projektu edukacyjnego prowadzonego przez młodzież od października. W ramach tego projektu uczniowie gościli w murach szkoły gości z Hiszpanii, Rumunii, Gruzji i Armenii, pomagając w organizacji zajęć konwersacyjnych,
wykładów i happeningów, a także przeprowadzając wywiady video w języku angielskim, aby ostatecznie zapoznać się na żywo ze środowiskiem i specyfiką pracy wolontariuszy.

 

 

Na pierwszym spotkaniu w Filii nr 18 w Gdyni Chyloni, z pomocą wolontariuszek Manueli z Rumunii i Any z Hiszpanii, uczniowie pomagali prowadzić zajęcia z języka angielskiego dla przedszkolaków. Na drugim spotkaniu, na Oksywiu (Filia nr 13), wolontariuszki Ia z Gruzji i Gaia z Włoch przeprowadziły dla uczniów mini-wykład o założeniach Wolontariatu Europejskiego (EVS).Natomiast uczniowie z Gniewina, to jest Julia Pendowska, Julia Rohde, Karolina Cieśla, Paweł Fusowski i Oskar Gawryszewski
zaprezentowali wolontariuszkom założenia i efekty swojego projektu. Ostatecznie cała grupa dyskutowała na temat zalet i specyfiki wolontariatu.
Jeden z wywiadów, przygotowany i przetłumaczony przez uczniów, można obejrzeć na szkolnym kanale You Tube (SZS Gniewino), do czego serdecznie zapraszamy!