Dzień Projektów w Gimnazjum

  • Autor: Anna
  • 2017-06-09 13:12:14
  • Gimnazjum, Projekty edukacyjne

31.05.2017r. w Gimnazjum odbył się Dzień Projektów w Gimnazjum przygotowanych przez uczniów klas II w ramach realizacji projektu edukacyjnego . Motywem przewodnim dla grupy uczniów z klasy 2GB oraz 2Ga było przygotowanie Musicalu. Inspiracją dla nas był  jeden z najsłynniejszych musicali w historii, znanego na całym świecie musicalu Grease, którego twórcami byli Jim Jacobs i Warren Casey. Na jego podstawie nakręcony został znany film  Randala  Kleisera  o  tym  samym  tytule,  z  Johnem  Travoltą  w  roli głównej. 

 


Wszystkim uczniom udało się wywiązać z powierzonego zadania na czas, a ich prezentacje spotkały się z szerokim zainteresowaniem widzów. Nie tylko klas gimnazjalnych ale również szkoły podstawowej, a także przedszkolaków.
W   ramach   realizacji   projektu   gimnazjalnego  uczniowie mieli możliwość głębiej poznać i zrozumieć  pracę nad scenariuszem,  opracowaniem choreografii, scenografii czy nauką śpiewu. Są to  pomocne  informacje  w  nauce  języka  polskiego, muzyki czy zajęć artystycznych .  Ponadto,  uczniowie  prezentując  swój  projekt  przed szerszym  gronem  odbiorców  mieli  możliwość sprawdzenia  swoich  umiejętności  w publicznym  wystąpieniu, mogli zaprezentować swoje zdolności artystyczne  - muzyczne, wokalne , taneczne bądź reżyserskie. 
Trudności,  które  napotkaliśmy  w  tym  czasie  to  głównie  ograniczona  możliwość  spotkań w całej grupie. Uczniowie są z dwóch różnych klas i często kończyli lekcje o różnych  porach,  tak  więc  spotkania  odbywały  się o  godzinie  15.30,   co  z  kolei  były niedogodne  dla  uczniów  dojeżdżających,  a  także  wpływało  na  obniżoną jakość pracy, jako że  uczniowie byli o tej porze zmęczeni, dlatego w piątkowe popołudnia organizowaliśmy nocowanie, w trakcie którego do późnych godzin nocnych ćwiczyliśmy i przygotowywaliśmy się do finału.  Natomiast efekty naszej pracy udowodniły, iż młodzież naszej szkoły jest niezwykle utalentowana.
Opiekunowie projektu:
Aleksandra Gacek - nauczyciel j.polskiego
Aleksandra Kalkowska - wychowawca klasy 2Gb
Maria Witkowska - nauczyciel muzyki