Wycieczka na Litwę

• 2017-06-06 12:36:15
  • Gimnazjum, Wycieczki

W dniach od 08-11 maja 2017r uczniowie Samorządowgo Zespołu Szkół w Gniewinie brali   udział w wycieczce zagranicznej do Wilna. Naszych uczniów gościła polska szkoła im. Jana Pawła II.

Wycieczka na Litwę

Podczas  wycieczki uczniowie zwiedzali  stolicę Litwy – Wilna, ( Katedrę, Prezydenturę, Uniwersytet Wileński, Alumnat, Kościół św Ducha, Muzeum A. Mickiewicza ,,  W gościach u Filaretów i Filomatów”, Zakątek Gotycki: kościół św Anny, Bernardynów, , renesansowy Kościół św. Michała, pomnik A. Mickiewicza. Cmentarz Antokolski. Zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, Kościół św. Kazimierza, cerkiew Św. Ducha, Klasztor Bazylianów, Cele Konrada, Plac Ratuszowy). Odbyli również wycieczkę do  Trok gdzie podziwiali  Zamek księcia Witolda, Kościół  Farny p. w. Nawiedzenia Najświętszej Maryji Panny. Miłą atrakcją pobytu w Trokach były warsztaty lepienia kibinów.
Wieczorową porą nasi uczniowie integrowali się z młodzieżą litewską, która przygotowała wiele ciekawych zabaw integracyjnych.
Uczniowie z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. Wycieczka była ciekawa i pasjonująca. Szkole w Wilnie dziękujemy za gościnność i miłą atmosferę.