SPRAWOZDANIE ZE SPARTAKIADY

  • Autor: Anna
  • 2017-06-01 12:13:03
  • Przedszkole,

W dniu 18.05.2016r. w godz. 10.00 do 14.00 w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie odbyła się impreza integracyjna – „Spartakiada”. Dzieci z punktu przedszkolnego w Gniewinie były bardzo podekscytowane tym wyjazdem.

W Spartakiadzie brały udział dzieci z czterech placówek przedszkolnych.

Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły oraz przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami. Wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.

 

 

Po krótkim omówieniu i przedstawieniu haseł dopingujących przez poszczególne drużyny nastąpiła właściwa część spartakiady – rozgrywki sportowe. Każda drużyna uczestniczyła w następujących konkurencjach:

- jazda na hulajnodze,

- tor przeszkód ( przejście przez szarfę, skoki na dużych piłkach, marsz z woreczkiem na głowie),

- celowanie do obręczy,

- turlanie piłki nogą,

- bieg przez płotki itp.

Zawodnicy z zapałem i poświeceniem przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności uczestniczyli w zawodach. Dzieci z punktu przedszkolnego w Gniewinie radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a widzowie żarliwie kibicowali swoim faworytom. Nad prawidłowym przebiegiem spartakiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwał zespół sędziowski. Punkt przedszkolny w Gniewinie zdobył trzecie miejsce.

Na zakończenie uczestnicy spartakiady otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki. Po ciężkich zmaganiach zawodnicy zostali zaproszeni na poczęstunek